Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży powstało w wyniku zorganizowania się grupy osób, którym bliskie są cele naszego Stowarzyszenia określone w Statucie. Stowarzyszenie nie powstało od razu. Decyzja „dojrzewała” do realizacji przez kilka lat. W okresie od pomysłu do realizacji warunki w kraju zmieniały się, upewniając pomysłodawców o rzeczywistej celowości podjęcia takiej inicjatywy. W 1999 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS pod nr 0000037116, otrzymało swój NIP, REGON i przystąpiło do działania. W roku 2005 nasze Stowarzyszenie spełniło wszystkie wymagania i zostało wpisane na listę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), natomiast 23 września 2005r. zostaliśmy wpisani na listę Ministra Sprawiedliwości jako organizacja upoważniona do otrzymywania nawiązek sądowych, zasądzanych przez sądy powszechne.
Środki pozyskane w ramach 1% podatku przeznaczamy na działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz na pomoc dzieciom i młodzieży poszkodowanej w wypadkach drogowych.
Prowadzone działania
W celu realizacji działań statutowych organizowane są:
- turnieje, konkursy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych - zasięg miasto, powiat województwo, region;
- turnieje, konkursy bezpieczeństwa w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych - zasięg miasto, powiat województwo, region;
- zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta;
- dopołudniowe zajęcia edukacyjne wspomagające szkoły;
- zajęcia w okresie ferii zimowych i wakacji - z terenu miasta;
- festyny i imprezy tematyczne - z terenu miasta;
- pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych.
Misja
Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczącej w ruchu drogowym.
Dbałość o stałą poprawę infrastruktury technicznej związanej z ruchem drogowym dzieci i młodzieży.
Popularyzacja zasad uczestniczenia w ruchu drogowym.
Przygotowanie dzieci i młodzieży do ruchu jako pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.
Pomoc dzieciom i młodzieży poszkodowanej w wypadkach drogowych.
Zapobieganie patologiom społecznym dotyczącym dzieci i młodzieży, a w szczególności alkoholizmowi, narkomanii.
Pomoc dzieciom i młodzieży będącej w zasięgu dewiacji.
Wymienione cele szczególnie obejmują dzieci niepełnosprawne.
Zasady, formy i zakres działalności statutowej. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
Organizację imprez , przedsięwzięć kulturalnych i społecznych.
Szkolenie nauczycieli i uczniów w zakresie zasad ruchu drogowego, wychowania komunikacyjnego.
Przygotowanie dzieci i młodzieży do ruchu pieszego, do uzyskania karty rowerowej i motorowerowej.
Organizację Turniejów Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Organizację Turniejów Motoryzacyjnych.
Wnioskowanie o poprawę drogowej infrastruktury technicznej.
Inicjowanie akcji społecznych na rzecz poprawy infrastruktury technicznej na drogach.
Reprezentowanie uczestników ruchu drogowego w kontaktach z organizacjami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi organizacjami.
Finansowanie i popularyzacja wydawnictw z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego.
Współpracę z organami administracji rządowej, samorządowej, stowarzyszeniami świeckimi i religijnymi działającymi w tym zakresie w kraju i za granicą.
Finansowanie i organizacyjne wspieranie inicjatyw zbieżnych z celami Stowarzyszenia.
Organizację i finansowanie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pomoc dzieciom i młodzieży poszkodowanej w wypadkach drogowych.
Inicjowanie wsparcia środowisk twórczych realizujących cele Stowarzyszenia.
Zbiórkę środków na rzecz Stowarzyszenia.
Największe z naszych projektów:
Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów realizujemy już od sześciu lat. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli małych, wiejskich szkół podstawowych województwa lubuskiego. Nie jest tajemnicą, że małe, wiejskie szkoły mają problem z brakiem odpowiednio przygotowanych nauczycieli, jak również z dostępem do infrastruktury i wyposażeniem. Dlatego realizacja projektu polega na wskazaniu nauczycielom tych szkół prostych i realnych w każdych warunkach szkolnych metod pracy z dziećmi oraz na pomocy organizacyjnej, metodycznej, rzeczowej, informacyjnej. Celem projektu jest wyrównywanie szans i właściwe przygotowanie wszystkich przyszłych rowerzystów do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym, tym samym zapobieganie wypadkom z udziałem dzieci i młodzieży, a w przyszłości osób dorosłych. Pracując przy projekcie liczymy na długotrwałe skutki tych działań przejawiające się bezpieczeństwem drogowym dzisiejszych uczniów, w przyszłości dorosłych. Do udziału w projekcie kwalifikowane są w pierwszym rzędzie szkoły małe, mające trudności z realizacją tych zagadnień. W ciągu minionych sześciu lat zrealizowaliśmy projekt z udziałem wszystkich uczniów klas 4-5-6-7-8 w 35 szkołach województwa. Istotne też jest, że dzięki udziałowi w projekcie szkoły stały się aktywne w zakresie działań BRD na terenie województwa. Cieszy, że jest to aktywność o charakterze trwałym. Biorąc pod uwagę, że realizacja projektu w każdej szkole wymaga przynajmniej czterech tygodni uważamy, że wielkim sukcesem jest jego przeprowadzenie w tym okresie w aż tak dużej liczbie szkół. Przy projekcie współpracujemy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.
Lubuski konkurs grafiki komputerowej dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs skierowany jest do lubuskich uczniów przejawiających zainteresowanie problematyką BRD, a jednocześnie rozwijających swoje umiejętności w zakresie grafiki komputerowej i plastyki. Konkurs ma charakter cykliczny. W kolejnych latach przyjmowany jest inny temat konkursu. Zawsze jednak są to tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Jednym z tematów konkursu było Logo Lubuskiej Rady BRD. Projekt ściśle związany z problematyką BRD wskazujący na współpracę dzieci z dorosłymi w przyjętym zakresie. Dzieci w tym przypadku projektowały znak (logo) do stosowania w dokumentach sekretariatu Rady. Konkurs zakończył się sukcesem, wybrane logo zostało zaakceptowane przez członków Rady i jest stosowane w codziennej korespondencji. W konkursie każdego roku udział bierze kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkół województwa. Przy projekcie współpracujemy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, a Domem Harcerza w Zielonej Górze.
Jesteśmy organizatorem unikalnego w skali kraju Turnieju BRD W Europie jeździmy bezpiecznie. Turniej od początku istnienia (15 lat) był organizowany z pominięciem wszystkich zidentyfikowanych błędów charakterystycznych dla innych popularnych w kraju turniejów. Turniej organizowany na trzech poziomach (szkolnym, rejonowym i finale wojewódzkim) jest jedną z najbardziej akceptowanych w województwie lubuskim form realizacji edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Charakterystyczne dla turnieju jest to, że udział w nim bierze dużo szkół, bardzo dużo uczniów, posiada wysoki i zrównoważony poziom merytoryczny dla całej populacji biorącej udział. Na pewno do masowego udziału dzieci i szkół zachęca możliwość awansowania zarówno uczniów jak i szkół w sposób niezależny od wyników innych drużyn. Po prostu wygrywa najlepszy. Zasady są proste, a więc zachęcające nauczycieli do zgłaszania swoich szkół. Niewątpliwe pozytywny wpływ na zainteresowanie turniejem mają nagrody fundowane przez sponsorów, które są satysfakcjonujące tak dla uczniów, jak szkół i nauczycieli. Turniej jest organizowany, żeby poprawiać bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach. Cały czas poszukujemy sposobu na połączenie sił z innymi organizatorami, aby zaprzestać organizacji turniejów, które organizowane są jedynie dla samej organizacji, zamiast dla poprawy BRD.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi