Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum jest niemedyczną organizacją samopomocową od ponad 30 lat służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi. Przede wszystkim staramy się je motywować do walki o własne zdrowie i jakość życia. Bo na diagnozę raka piersi nie można się przygotować, nawet jak się ma dużą wiedzę o tej chorobie. Zawsze jest to osobisty dramat. Amazonki same sobą świadczą o tym, że nie jest to wyrok śmierci, a po chorobie można normalnie żyć, realizować marzenia, być żoną, matką, przyjaciółką.
Od początku bardzo ważna była dla nas profilaktyka. Chcemy uświadamiać społeczeństwo – wszystkie kobiety – żony, matki, córki, a także mężczyzn, że samobadanie piersi i badania diagnostyczne – USG i mammografia – są kluczowe, bo każdy nowotwór wcześnie wykryty daje większe możliwości leczenia i całkowitego wyleczenia.
Przez 30 lat pomogłyśmy tysiącom kobiet, które wzięły udział w akcjach, piknikach, marszach organizowanych przez Stowarzyszenie. Zainaugurowałyśmy wiele kampanii społecznych: „Różowa Wstążka”, „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”, „Gabinety z Różową Wstążką”, „Zadbaj o siebie. Modna, piękna i zdrowa”, czy „#befirst – bądź o krok przed rakiem”. Udało nam się odejść od raka sutka do raka piersi, zwrócić uwagę na to, jak ważna jest psychika, poczucie własnej wartości, rehabilitacja, dostęp do nowoczesnych leków, aktywizacja zawodowa i jak ważne jesteśmy dla siebie. Staramy się przełamać tabu jeżeli chodzi o zaawansowanego raka piersi i nawrót choroby. Wydajemy bezpłatną gazetę „Amazonki”; jesteśmy obecne w mediach społecznościowych, mówimy otwarcie o tym, czego doświadczyłyśmy, stale się kształcimy, wymieniamy doświadczenia z innymi organizacjami. Działamy, aby spłacić dług naszego życia i zdrowia oraz pomagać innym.
Wsparcie kobiet po leczeniu raka piersi, prowadzenie działań z zakresu rehabilitacji psychofizycznej, działania profilaktyczne i edukacja społeczeństwa dotycząca chorób nowotworowych.
„Amazonki to spotkanie najtrudniejszego doświadczenia z największą nadzieją.”
Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum jest organizacją służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi i ich bliskim.
7 stycznia 1987 roku z inicjatywy dr Krystyny A. Miki - kierownik „Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie” na warszawskim Ursynowie powstał pierwszy w Polsce Klub Kobiet po Mastektomii „Amazonki W czerwcu 1998 r. Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum uzyskało osobowość prawną, a w roku 2004, status organizacji pożytku publicznego, co skutkowało możliwością pozyskiwania środków na długoterminowe cele. Uważamy, że jednym z najważniejszych osiągnięć warszawskich Amazonek, są te działania, które sprawiły, że Stowarzyszenie zostało dostrzeżone przez gremia zewnętrzne i w świadomości społecznej zaczęło funkcjonować jako organizacja pożytku publicznego, a nie klasyczna organizacja pacjencka.
Przez lata w ramach Stowarzyszenia zrealizowałyśmy liczne programy :
„Chcę być partnerem lekarza”, „Pogłębiamy wiedzę o raku”- wszechstronna edukacja Amazonek, „Poznaj swój nowotwór – to ma znaczenie”– ogólnopolska kampania Amazonek – chcę być świadoma, „Ratujemy uratowane” - prowadzenie uzupełniających badań ginekologicznych, densytometrycznych, stałych konsultacji lekarskich.
Wraz z partnerem – „Wielką Kampanią Życia - Avon Kontra Rak Piersi” od 1998 lat prowadzimy wiele kampanii społecznych i programów edukacyjnych: współorganizowanie „Marszy Nadziei”, stworzenie programu edukacyjnego „Różowa Wstążeczka”, współrealizowanie programów „Twoje pierwsze USG piersi”, „Gabinety z Różową Wstążką”.
Współpracowaliśmy także z innymi parterami przy prowadzeniu kampanii społecznych jak np.: „Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”, Spotkania integracyjno-edukacyjne przy HER-bacie, „By Amazonka była Amazing”, „Zadbaj o siebie. Modna, piękna i zdrowa”.
Jednym z największych naszych osiągnięć jest powstanie „Poradni Amazonki” - nowoczesnej metody dotarcia do ekspertów i uzyskania konsultacji medycznej, rehabilitacyjnej, pielęgnacyjnej jak również wsparcia psychologicznego, a nawet prawnego. Poradnia powstała przy udziale „Polskiej Unii Onkologii.”
W holu głównym Centrum Onkologii, w Zakładzie Rehabilitacji, zbudowałyśmy również Bibliotekę „Amazonki chorym na raka”, z której mogą korzystać wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu o każdej porze dnia i nocy.
Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest organizacja wsparcia i pomocy dla kobiet po operacji nowotworowej piersi. Czynimy to m.in. poprzez wizyty w szpitalach na oddziałach onkologicznych, telefon zaufania, dyżury w biurze Stowarzyszenia. Bazą działalności wspierającej są Ochotniczki – wolontariuszki przygotowane i przeszkolone przez profesjonalistów, głównie z dziedziny psychologii i fizjoterapii, dla wsparcia chorych kobiet. Ochotniczki są przy łóżkach kobiet bezpośrednio na oddziałach szpitalnych. Pracujące społecznie w naszym Stowarzyszeniu Ochotniczki, wyposażamy w materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla pacjentek.
Jednym z najważniejszych źródeł informacji dla osób leczonych na raka piersi i ich bliskich jest wydawana dwa razy w roku bezpłatna Gazeta „Amazonki”, której pierwszy numer ukazał się na 15 - lecie Stowarzyszenia. Naszym celem jest publikowanie artykułów, które pozwalają pacjentkom uczestniczyć w procesie leczenia – przekazanie wiedzy jak radzić sobie z trudnymi skutkami terapii. Piszemy także o nowościach z różnych dziedzin medycyny.
Współczesność niejako zmusiła nas nie tylko do założenia strony internetowej http://amazonki.org.pl, a także w 2012 r. profilu naszego Stowarzyszenia na Facebooku (www.facebook.com/AmazonkiWarszawa). Powyższe działania rozszerzyły krąg odbiorców treści istotnych dla chorych i ułatwiły zapraszanie wszystkich zainteresowanych do udziału w różnych wydarzeniach, na których pojawiały się Amazonki.
Bardzo istotnym jest fakt, że w świadomości społecznej udało się zmienić sposób postrzegania raka piersi z choroby śmiertelnej na chorobę przewlekłą.
Nasze działania nie byłyby możliwe bez wsparcia i autentycznego zaangażowania wielu lekarzy, rehabilitantów i pielęgniarek Centrum Onkologii w Warszawie. Przynajmniej raz w roku organizujemy konferencje dla Amazonek, ale zapraszamy na nie również pacjentów, którzy aktualnie leczą się w szpitalu.
Temat nawrotu choroby nawet dla nas Amazonek, jest bardzo trudny i niestety często pomijany. Nie ma się czemu dziwić. Każda z nas po zakończeniu leczenia cieszy się, że udało jej się pokonać raka nie myśli o tym, czy może nastąpić nawrót choroby. To dobrze, bo przecież nie ma sensu zamartwiać się na zapas. Ale właśnie my Amazonki, musimy sobie zdawać sprawę, że choroba może powrócić, jeżeli nie u nas, to u którejś z naszych Koleżanek. Staramy się zrobić wszystko, aby przygotować się jak najlepiej do tego momentu i móc pomagać, nawet w tak trudnej chwili. Dlatego w Gazecie „Amazonki ” powracają artykuły dotyczące zaawansowanego raka piersi.
Uważamy, że dziś zaawansowany rak piersi to już nie wyrok. Postęp medycyny sprawia, że to choroba nieuleczalna, ale coraz częściej przewlekła, pozwalająca przeżyć nawet wiele lat.
W ramach projektu „Porozmawiajmy” przeprowadziłyśmy warsztaty dla wolontariuszek - Ochotniczek, aby nauczyć je jak rozmawiać o nawrocie. Warsztaty te były przeprowadzone przez psychoonkologa. Podczas ogólnopolskiej konferencji Amazonek „Porozmawiajmy –kobieta w zaawansowanym stadium raka piersi”, która odbyła się w listopadzie 2016r. oprócz merytorycznych prelekcji dotyczących zagadnień medycznych, przedstawione zostały szczegółowe wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pacjentów leczących się onkologicznie zapytanych o to, czy rozmawiają z lekarzem i, czy wiedza przekazywana im podczas takich rozmów jest dla nich zrozumiała i wystarczająca.
Dlatego w ramach tego samego projektu zdecydowałyśmy, że wydamy poradnik, w którym znajdą się niezbędne informację na temat zaawansowanego raka piersi
Wszystko, co opisano powyżej umożliwia nam działania na rzecz kobiet z rakiem piersi w Polsce. Z dumą możemy stwierdzić, że Stowarzyszenie to ogromnie ważne działanie na rzecz całego społeczeństwa, czynny udział wszędzie tam, gdzie propagowane są zachowania prozdrowotne, szczególnie dotyczące profilaktyki, ale i leczenia raka piersi, także za granicą kraju.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi