Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja zajmuje się wszechstronnym wspomaganiem dzieci i młodzieży, organizacją i promocją wolontariatu, działaniami z zakresu edukacji obywatelskiej oraz wspieraniem osób starszych.
Przekazujesz 1,5% na Fundację Oświatową – kogo wspierasz?
1. Programy dla dzieci i młodzieży (w tym: zajęcia edukacyjne, rekreacyjne, wyjazdy wakacyjne);
2. Fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów;
3. Grupę Wolontariatu Calasanz, do której należą uczniowie oraz absolwenci krakowskiej Szkoły Podstawowej i Liceum Zakonu Pijarów (w tym rozwój umiejętności młodych wolontariuszy, poprzez stwarzanie możliwości uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach, czy wyjazdach).
Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego jest organizacją pozarządową, założoną w 1998 roku przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. Fundacja jest organizacją Pożytku publicznego (OPP), czyli jest uprawniona do otrzymywania 1,5%.
Fundacja działa w obszarze edukacji i wychowania. Pomaga dzieciom, młodzieży oraz osobom starszym
MISJA FUNDACJI:
Każde dziecko ma potencjał. Każde dziecko ma talent. Bez względu na sytuację finansową czy społeczną. Bez względu na to czy mieszka w dużym mieście czy w małej miejscowości.
Fundacja dla dzieci:
Fundacja organizuje projekty umożliwiające poznanie przez dzieci swoich zdolności oraz predyspozycji. Pomaga w finansowaniu zajęć dodatkowych, a także w rozwoju osobistym każdego z Podopiecznych. Fundacja współpracuje ze szkołami, świetlicami szkolnymi oraz środowiskowymi, a także innymi organizacjami działającymi na rzecz dzieci.
Fundacja dla Młodzieży:
Młodzież jest dla nas ważna. To młodzież ma wpływ na poprawę życia w swoich społecznościach. To młodzież stanowi Grupę Wolontariatu prowadzoną przez Fundację. To właśnie młodzież pomaga potrzebującym: dzieciom, osobom starszym, samotnym. Fundacja Oświatowa wychowuje młodzież, rozwija postawę obywatelską i uczy młodych ludzi empatii, a także otwartości na współpracę z otoczeniem.
Fundacja dla Seniorów:
Fundacja Oświatowa nie zapomina również o osobach starszych i samotnych. Działa na zasadzie współpracy międzypokoleniowej. Organizuje spotkania i zajęcia dla osób starszych. Przekazuje również pomoc rzeczową. Jak konkretnie działa Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego? Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi projektami.
CO FUNDACJA OŚWIATOWA ZREALIZOWAŁA DO TEJ PORY
20 razy półkolonie „Ferie w mieście” oraz „Wakacje z mieście”, w których wzięło udział około 1500 dzieci.
12 zimowisk dla ponad 500 uczestników.
14 kolonii letnich dla ponad 1000 dzieci, z rodzin borykających się z trudnościami.
Programy autorskie „Wakacje z…” dla ponad 260 dzieci z rodzin najuboższych.
Charytatywne wieczory kabaretowe dla blisko 2000 uczestników.
Wystawy i wydarzenia kulturalne dla około 1200 gości.
Szkolenia i warsztaty dla ponad 500 wolontariuszy.
Zajęcia pozalekcyjne dla 1200 dzieci, m.in. w ramach świetlic środowiskowych.
Zbiórki materiałów szkolnych dla kilkuset uczniów.
Zbiórki żywności i środków czystości dla kilkuset ubogich Polaków na Ukrainie oraz osób bezdomnych z Katowic.
Spotkania świąteczne dla ponad 1100 osób starszych i samotnych.
Polsko – szwajcarski projekt z zakresu edukacji obywatelskiej dla 2050 szkół.
Warsztaty i zajęcia dla ponad 300 seniorów.
Siedem edycji programu „Plus na Start” dla ponad 300 dzieci.
Program „Szkoła częścią Wspólnoty” dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów z 30 szkół ponadgimnazjalnych.
Ważną rolę w naszej działalności odgrywają WOLONTARIUSZE.
Nasze skuteczne działania na rzecz potrzebujących nie byłyby możliwe bez wspaniałych, zaangażowanych, pełnych zapału i pomysłów Wolontariuszy. Obecnie w Grupie Wolontariatu działa około 80 osób. W działania wolontaryjne można włączyć się zarówno na początku roku szkolnego, jak i w jego trakcie. Akcje i projekty, w realizację, których można się zaangażować są prezentowane przez Opiekunów wolontariatu, a następnie sami Wolontariusze decydują, które działania będą współtworzyć.
Staramy się stale poprawiać naszą ofertę tak aby jak najlepiej odpowiadała ona na potrzeby zarówno mieszkańców województwa małopolskiego jak i krakowian. Mamy nadzieję, że udaje się nam zarówno wypełniać naszą misję jak i służyć społeczeństwu.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi