Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
1.Organizacja i prowadzenie stałych rekreacyjnych zajęć jeździeckich, szczególnie dla dzieci i młodzieży.
2.Rehabilitacja konna dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – hipoterapia.
3.Propagowanie wolontariatu związanego z hipoterapią.
4.Upowszechnianie dziedzictwa historycznego, którego reprezentantem jest Fort 49 ¼ „Grębałów” – siedziba Ogniska.
Pozyskane środki finansowe z 1% podatków służą do dofinansowania działań:
- udział bezpośredni dzieci niepełnosprawnych w hipoterapii - dofinansowanie zajęć dla grup ze szkół specjalnych
- dofinansowanie materiałów informacyjnych dla pozyskania wolontariuszy pomagających przy zajęciach hipoterapii
- dofinansowanie wydawania folderów edukacyjnych z zakresu historii Galicji przekazywanych nieodpłatnie zwiedzającym fort 49 ¼ „Grębałów”
- dofinansowanie spotkań edukacyjnych (bezpłatnych dla uczestników) mających na celu:
1. Edukację młodzieży szkolnej w zakresie historii kultury i dziedzictwa narodowego w XIX i pocz. w. XX. (dawna Galicja)
2. Nauczanie i utrwalanie postawy antywojennej i patriotycznej wśród młodzieży szkolnej.
3. Upowszechnienie dorobku kultury i sztuki Polskiej jako części dziedzictwa Europy. Także w aspekcie przyszłości Europy jako wspólnoty ras, kultur i światopoglądów.
Tłem dla organizowanych spotkań jest ekspozycja historyczna w forcie 49 ¼ „Grębałów” reprezentująca czasy I wojny światowej i na tym tle historię Polski oraz prezentację sylwetek Patriotów z Galicji.
Historia naszego ośrodka rozpoczyna się w roku 1988. Z inicjatywy grupy osób powstało Ognisko TKKF „Przyjaciel Konika” , będące stowarzyszeniem członkowskim , organizacją „non – profit” o statusie OPP.
Za swoją siedzibę obraliśmy zdewastowany fort 49 ¼ „Grębałów” w Krakowie, w celu adaptacji na ośrodek rekreacji i rehabilitacji konnej dla dzieci i młodzieży oraz muzeum fortu. Na nasz wniosek obiekt został wpisany do rejestru zabytków pod numerem A – 801. Od roku 1990 nasze Stowarzyszenie prowadzi działalność programową, realizując cele statutowe. W szczególności są to:
- rekreacja konna dzieci i młodzieży , w tym niepełnosprawnej
- rehabilitacja konna dzieci niepełnosprawnych – hipoterapia
- upowszechnianie dziedzictwa historycznego i przyrodniczego poprzez odpowiednie zarządzanie przekazanym obiektem – fortem 49 ¼ „Grębałów”, zgodnie z jego przeznaczeniem jako ośrodek jazdy konnej oraz muzeum fortu i Twierdzy Kraków.
Rekreacja konna prowadzona jest w trzech stopniach zaawansowania:
Zajęcia prowadzone są przez cały rok.
W stałych zajęciach w okresie roku szkolnego uczestniczy łącznie 110 dzieci i młodzieży.
W czasie ferii zimowych oraz wakacji letnich organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży: Zima w Mieście oraz Lato w Mieście.
Corocznie organizowane są rekreacyjne zawody jeździeckie dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach.
Wolontariusze uczestniczący zajęciach hipoterapii opiekują się dziećmi, asekurują je oraz pomagają w wykonywaniu ćwiczeń.
W zajęciach hipoterapii wspomaga nas łącznie ok. 115 wolontariuszy.
W zajęciach hipoterapii uczestniczy w sposób systematyczny 80 dzieci niepełnosprawnych.
Dziedzictwo historyczne
W tych pierwszych latach działalności kolejny obiekt fortu – tradytor - doprowadzony został jedynie do stanu surowego – zabezpieczonego. Dopiero prace rozpoczęte w 2010 roku w oparciu o dotację NFRZK pozwoliły na kontynuację zakończonej w 2011 roku jego rewaloryzacji. Obiekt ten pełni pierwotnie zakładane funkcje dydaktyczne – prezentacja historii fortyfikacji austrowęgierskiej i na tym tle prezentację różnych aspektów ówczesnej epoki. Ekspozycje uzupełniające poświęcone są I wojnie światowej (w oparciu o archiwalne listy z frontu), dziejom fortu, historii Polski od odzyskania niepodległości po czasy współczesne oraz prezentacji Polaków z Galicji, którzy zaznaczyli się w dziejach Polski i świata. Ekspozycja jest dostępna do zwiedzania, a odwiedzający otrzymują wydawane przez nas foldery edukacyjne. Ekspozycja jest również tłem dla organizowanych otwartych spotkań historycznych. Wystawy prezentujemy również w różnych miejscach Krakowa, a wykłady prowadzimy również w zainteresowanych placówkach oświatowych i instytucjach (np. zakład karny, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej).
Jeśli przekazujecie Państwo 1% podatku na organizacje dobroczynne – to podobnie jak my chcecie zrobić coś dobrego. Nasza Organizacja stara się za pośrednictwem wspaniałych zwierząt jakimi są Konie wprowadzić więcej radości do życia dzieci. Dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych możliwość udziału w hipoterapii to również wielka szansa na skuteczną rehabilitację i poprawę zdrowia. Bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach instruktorów jazdy i hipoterapii oraz dzięki najlepszym terapeutom jakimi są same konie wykorzystujemy przekazany przez Państwa 1% podatku aby zapewnić profesjonalną opiekę, wsparcie i rehabilitacje dla wszystkich dzieci które otaczamy opieką.
Dziękujemy za wsparcie bo tylko razem możemy coś zmieniać.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Ognisko TKKF "Przyjaciel Konika"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi