Radom jest miastem na prawach powiatu leżącym w centralno-wschodniej Polsce nad rzeką Mleczną. Miasto przynależy do województwa mazowieckiego, choć z uwagi na historię i kulturę stanowi część Małopolski.
Radom to drugie pod względem wielkości miasto w województwie mazowieckim, a także siedziba licznych regionalnych instytucji, takich jak wojewódzki urząd skarbowy, wydział zamiejscowy wojewódzkiego sądu administracyjnego, sąd okręgowy z prokuraturą okręgową, delegatura urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego. Miasto jest obecnie zamieszkiwane przez ok. 200 tys. osób.
Historia miasta rozpoczęła się we wczesnym średniowieczu (VIII wiek), a największy okres rozkwitu przeżyło ono za panowania Jagiellonów. Miały w nim miejsce takie wydarzenia jak uchwalenie przez Sejm Wielki konstytucji „Nihil novi” (1505 r.) i protest robotniczy w czerwcu 1976 roku, który stał się zarzewiem przemian ustrojowych w Polsce.
Radom to także ważne centrum logistyczne i przemysłowe. Z uwagi na położenie na przecięciu kilku ważnych szlaków komunikacyjnych, jak i nowoczesnej infrastrukturze przyciąga wielu przedsiębiorców. Dominuje tutaj przemysł precyzyjny, skórzany i metalowy.
Radom to miasto, które warto odwiedzić między innymi z powodu zachowanych zabytków: pozostałości pochodzącego z X wieku grodu na Piotrówce, Miasta Kazimierzowskiego, placu Stare Miasto z kościołem św. Wacława, Muzeum Jacka Malczewskiego, kamienic Gąski i Esterki oraz odnowionego ratusza.
Radom jest nowoczesnym miastem stawiającym na rozwój infrastruktury wpływającej na jakość życia mieszkańców. Miejskie parki są rewitalizowane, buduje się sieć ścieżek rowerowych, powstają boiska, plenerowe siłownie i place zabaw. Zmodernizowany zalew na Borkach oraz pobliskie bulwary nad Mleczną stały się atrakcyjnym miejscem wypoczynku w sezonie letnim.
W Radomiu zlokalizowane są następujące urzędy skarbowe: Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu, Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu.
Urząd Miejski w Radomiu korzysta z aplikacji rozliczeniowej „Wspieraj lokalnie” w ramach współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Projekt „Wspieraj lokalnie” został stworzony z myślą o znaczeniu współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego i lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Projekt łączy w integralną całość kampanię 1,5% dla lokalnych OPP z kampanią lokalnego rozliczania podatku dochodowego dla jednostek samorządu terytorialnego. We „Wspieraj lokalnie” jednostki samorządu terytorialnego korzystają z możliwości dodatkowego wspierania lokalnych organizacji pozarządowych, a jednocześnie stymulują własne przychody z PIT mieszkańców. W ramach projektu Urząd Miejski w Radomiu korzysta z bezpłatnej i dostosowanej do swoich potrzeb, innowacyjnej aplikacji internetowej do rozliczania podatku dochodowego – PITax.pl Łatwe podatki. Poza możliwością przekazania 1,5% na rzecz jednej z lokalnych organizacji pożytku publicznego, aplikacja gwarantuje poprawne rozliczenie wszystkich deklaracji PIT zapewniając zgodność ze wszystkimi zmianami podatkowymi (uwzględniających również Polski Ład). Oprogramowanie jest dedykowane zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom chcących uzyskać maksymalnie wysoki zwrot podatku. Miasto Radom należy do zasięgu terytorialnego działania następujących urzędów skarbowych: