Przekaż 1% pacjentom FHO. Dołącz do nas, czyńmy razem dobro.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne działa na warszawskim Ursynowie od 1990 r. Każdego roku nasze pielęgniarki, psycholożki, fizjoterapeutki i lekarze obejmują opieką paliatywną około 2200 chorych w opiece domowej oraz blisko 1000 osób w hospicjum stacjonarnym. „Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom” – to dewiza FHO. Nasze hospicjum nie jest przytułkiem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej nasi pacjenci żyją bez bólu i w godności, bez względu na to, ile życia im pozostało.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne działa na warszawskim Ursynowie od 1990 r. Każdego roku nasze pielęgniarki, psycholożki, fizjoterapeutki i lekarze obejmują opieką paliatywną około 2200 chorych w opiece domowej oraz blisko 1000 osób w hospicjum stacjonarnym. „Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom” – to dewiza FHO. Nasze hospicjum nie jest przytułkiem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej nasi pacjenci żyją bez bólu i w godności, bez względu na to, ile życia im pozostało.
Jak wykorzystamy 1,5%
1% Państwa podatku pomoże nam realizować potrzeby naszych pacjentów. Za pieniądze nie kupimy im zdrowia, ale możemy sprawiać, że będą mieli właściwą opiekę do końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasza misję i utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens.
1% Państwa podatku pomoże nam realizować potrzeby naszych pacjentów. Za pieniądze nie kupimy im zdrowia, ale możemy sprawiać, że będą mieli właściwą opiekę do końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasza misję i utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens.
Więcej o nas
O NAS
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (KRS: 0000128039) od 1990 roku niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej bardziej niż kiedykolwiek potrzebują, troski, serdeczności i poczucia bezpieczeństwa. Wspieramy także rodziny chorych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.
Nasze hospicjum to nie umieralnia! To miejsce, w którym dbamy o godne życie każdego człowieka. To miejsce, w którym pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres. Nasze doświadczenie uczy, że zapewniając chorym kompleksową i pełną opiekę, dbając o wypełnienie czasu różnorodną aktywnością, częstokroć sprawiamy, że zmienia się życie ich i ich rodzin.
W skali roku nasz zespół (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan) otacza bezpłatną opieką ponad 3 200 pacjentów (w hospicjum stacjonarnym jest to około 1 000 osób, w hospicjum domowym około 2 200 osób). Licznie pomagają wolontariusze, którzy wraz z całym zespołem towarzyszą pacjentowi i jego bliskim w tej trudnej drodze.
Nasze funkcjonowanie jest możliwe w dużej mierze dzięki lojalności i hojności darczyńców. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dotacje z Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Dzielnicy Ursynów nie pokrywają wszystkich potrzeb hospicjum. Każdego miesiąca brakuje nam 190 tys. zł, dlatego tak bardzo liczymy na dobre serca darczyńców.
1% TO HOSPICJUM PLUS
Działalność FHO wykracza daleko poza hospicjum stacjonarne, z którym jesteśmy najczęściej kojarzeni. Wymagamy od siebie więcej! Program, w którym wychodzimy poza standardowe rozumienie hospicjum, to właśnie Hospicjum Plus.
Chcemy wyznaczać najlepsze normy opieki paliatywnej, budować komplementarne zestawy dobrych praktyk we wszystkich obszarach pracy FHO. Z jednej strony, zależy nam, aby doskonalić się w opiece nad naszymi pacjentami i ich rodzinami. Z drugiej zaś, dążymy do zmiany społecznej w zakresie odbioru i rozumienia ruchu hospicyjnego, choroby i odchodzenia.
Program Hospicjum Plus prowadzimy, by człowiek był człowiekowi przyjacielem. Działamy w tym duchu od opieki w hospicjum stacjonarnym czy domowym, aż po szerzenie idei wspierania FHO wśród potencjalnych darczyńców. Nasze plany są ambitne i nastawione na wiele lat. Dlatego Hospicjum Plus wdrożyliśmy we wszystkich dziedzinach naszej pracy.
OPIEKA PLUS
- W żadnym stopniu nie limitujemy środków czystości i higienicznych dla naszych podopiecznych.
- Zatrudniamy opiekunów medycznych, którzy zapewniają dodatkową pomoc pielęgnacyjną przy pacjentach.
- Nasi pracownicy medyczni skupiają się na wykonywaniu jak najlepiej swojej pracy, zgodnie z najwyższymi standardami światowymi, według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Fundacja zapewnia specjalistom FHO pełny i nieograniczony dostęp do wszelkich zasobów medycznych (aparatury i leków).
- Szeroko wspieramy rodziny naszych podopiecznych, pomagamy im w przystosowaniu się do nowej sytuacji życiowej. Wyjaśniamy m.in. kwestie medyczne - od przebiegu choroby po stany i reakcje emocjonalne pacjenta. Prowadzimy profesjonalne doradztwo zarówno dla pacjentów, jak i rodzin oraz bliskich w zakresie ich praw.
- Psychologowie FHO wspierają nie tylko rodziny i bliskich w przeżywaniu żałoby. Prowadzimy także konsultacje psychologiczne dla osób, których bliscy nie korzystali z opieki naszego hospicjum.
EKSPERCKOŚĆ PLUS DOŚWIADCZENIE
- Nasi eksperci należą do wielu uznanych organizacji, np. Światowej Organizacji Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych czy Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Fundacja jest regularnie reprezentowana na konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich.
- Prowadzimy kursy i szkolenia specjalistyczne z dziedziny medycyny paliatywnej. Adresujemy je do lekarzy i pielęgniarek.
- Od października 2017 r. współpracujemy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Wspólnie wdrożyliśmy pierwszy w Warszawie program kształcenia studentów kierunku lekarskiego w zakresie medycyny paliatywnej.
- Aktywnie uczestniczymy w projektach naukowych o charakterze badawczo-rozwojowym. Jednym z najważniejszych jest Klaster Leczenie Bólu, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Naszych wolontariuszy szkolimy wg autorskiego programu, opracowanego przez zespół lekarzy i psychologów FHO.
STRUKTURA PLUS
- Hospicjum prowadzone jest przez Fundację, co stwarza zdecydowanie większe możliwości rozwoju placówki niż w przypadku tradycyjnych zakładów opieki zdrowotnej. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego. Możemy pozyskiwać np. 1% podatku, rozmaite granty oraz uczestniczyć w trzeciosektorowych projektach. Spoczywają na nas także liczne obowiązki, m.in. rejestracyjne i sprawozdawcze.
- Jesteśmy największym hospicjum onkologicznym na Mazowszu i jedynym w Warszawie udzielającym opieki stacjonarnej i domowej.
- Rocznie opiekujemy się 1 000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym i 2 200 osobami w hospicjum domowym (dane za 2018 r.).
- Prowadzimy Poradnię Medycyny Paliatywnej, Poradnię Leczenia Bólu oraz Punkt Konsultacyjny „Medyczna marihuana”.
- Dużą wagę przykładamy do przestrzeni, w której przebywają nasi podopieczni. Sale są przytulne, ciepłe, kolorowe, pacjenci mogą usiąść w świetlicy przy prawdziwym kominku z dobrą książką wypożyczoną z fundacyjnej biblioteki. Latem życie przenosi się na patio, pełnego kwiatów, krzewów i radosnych ozdób.
ZARZĄDZANIE PLUS
- Pracę w FHO opieramy na zarządzanie projektowym. Delegujemy zespoły, wyznaczamy koordynatorów, terminy oraz wskaźniki skuteczności naszych działań.
- Fundacja podlega rocznemu budżetowaniu. Posiadamy własną politykę zakupową, dzięki czemu efektywnie planujemy wydatki i kontrolujemy koszty.
- Przygotowujemy raporty społeczne FHO, pokazujące, jak przebiega odpowiedzialny i zrównoważony rozwój naszej organizacji.
- Każdego roku poddajemy się zewnętrznym audytom finansowym i proceduralnym, a co 6 miesięcy składamy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawozdania ze zbiórek publicznych.
- Posiadamy wewnętrzną politykę jakości, która ujednolica wszystkie standardy pracy Fundacji.
WOLONTARIAT PLUS
- Prowadzimy szeroko rozbudowany wolontariat, z dedykowaną osobą do koordynacji tych działań.
- Działamy w trzech obszarach wolontariatu: oddziałowego, akcyjnego i kompetencyjnego
- Wolontariat zorganizowany jest wg własnych standardów, dostosowanych do specyfiki pracy wolontaryjnej w hospicjum.
- Realizujemy wieloetapowy proces selekcji wolontariuszy oddziałowych, w który zaangażowani są m.in. psychologowie FHO.
- Prowadzimy program Ambasador FHO, ucząc wolontariuszy reprezentowania Fundacji na zewnątrz.
KOMUNIKACJA PLUS
- Posiadamy kompleksową strategię komunikacji, precyzyjnie określającą, dokąd i jak chcemy dotrzeć, budując markę FHO, uwzględniamy przy tym czynniki ryzyka oraz miary efektywności naszych działań.
- Wszechstronnie wykorzystujemy narzędzia off- i online, m. in. kwartalnik Hospik, ulotki, billboardy, strona WWW, Facebook, newsletter.
- Prowadzimy rozbudowane działania komunikacyjne w oparciu o własne marki fundraisingowe, np. 18,60, Zamiast Kwiatów, Aukcja Dobra.
- Integrujemy lokalną społeczność poprzez projekty edukacyjno-wizerunkowo-fundraisingowe, np. Pola Nadziei czy doroczny Piknik Rodzinny „Odczarowanie hospicjum”, gdzie w drugą sobotę czerwca naszym ogrodzie gościmy ponad 1 500 osób.
- Współpracujemy z mediami o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, w tym z telewizją, radiem, prasą i portalami internetowymi, prowadzimy także działania z e-influencerami.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fho.org.pl oraz na fanpage na Facebooku facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje o hospicjum i zobaczą, jak wielu dodatkowych działań się podejmujemy.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
(Organizacja Pożytku Publicznego)
ul. Pileckiego 105, 02-781 Warszawa
t/f: 22 643 57 08, 22 643 57 09
fho.org.pl
fho@fho.org.pl
www.facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne
NIP 521-032-98-61
REGON 001411060
KRS 0000128039
osoba kontaktowa: Maja Wiśniewska, maja.wisniewska@fho.org.pl, 734 412 092
O NAS
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (KRS: 0000128039) od 1990 roku niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej bardziej niż kiedykolwiek potrzebują, troski, serdeczności i poczucia bezpieczeństwa. Wspieramy także rodziny chorych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.
Nasze hospicjum to nie umieralnia! To miejsce, w którym dbamy o godne życie każdego człowieka. To miejsce, w którym pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres. Nasze doświadczenie uczy, że zapewniając chorym kompleksową i pełną opiekę, dbając o wypełnienie czasu różnorodną aktywnością, częstokroć sprawiamy, że zmienia się życie ich i ich rodzin.
W skali roku nasz zespół (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan) otacza bezpłatną opieką ponad 3 200 pacjentów (w hospicjum stacjonarnym jest to około 1 000 osób, w hospicjum domowym około 2 200 osób). Licznie pomagają wolontariusze, którzy wraz z całym zespołem towarzyszą pacjentowi i jego bliskim w tej trudnej drodze.
Nasze funkcjonowanie jest możliwe w dużej mierze dzięki lojalności i hojności darczyńców. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dotacje z Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Dzielnicy Ursynów nie pokrywają wszystkich potrzeb hospicjum. Każdego miesiąca brakuje nam 190 tys. zł, dlatego tak bardzo liczymy na dobre serca darczyńców.
1% TO HOSPICJUM PLUS
Działalność FHO wykracza daleko poza hospicjum stacjonarne, z którym jesteśmy najczęściej kojarzeni. Wymagamy od siebie więcej! Program, w którym wychodzimy poza standardowe rozumienie hospicjum, to właśnie Hospicjum Plus.
Chcemy wyznaczać najlepsze normy opieki paliatywnej, budować komplementarne zestawy dobrych praktyk we wszystkich obszarach pracy FHO. Z jednej strony, zależy nam, aby doskonalić się w opiece nad naszymi pacjentami i ich rodzinami. Z drugiej zaś, dążymy do zmiany społecznej w zakresie odbioru i rozumienia ruchu hospicyjnego, choroby i odchodzenia.
Program Hospicjum Plus prowadzimy, by człowiek był człowiekowi przyjacielem. Działamy w tym duchu od opieki w hospicjum stacjonarnym czy domowym, aż po szerzenie idei wspierania FHO wśród potencjalnych darczyńców. Nasze plany są ambitne i nastawione na wiele lat. Dlatego Hospicjum Plus wdrożyliśmy we wszystkich dziedzinach naszej pracy.
OPIEKA PLUS
- W żadnym stopniu nie limitujemy środków czystości i higienicznych dla naszych podopiecznych.
- Zatrudniamy opiekunów medycznych, którzy zapewniają dodatkową pomoc pielęgnacyjną przy pacjentach.
- Nasi pracownicy medyczni skupiają się na wykonywaniu jak najlepiej swojej pracy, zgodnie z najwyższymi standardami światowymi, według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Fundacja zapewnia specjalistom FHO pełny i nieograniczony dostęp do wszelkich zasobów medycznych (aparatury i leków).
- Szeroko wspieramy rodziny naszych podopiecznych, pomagamy im w przystosowaniu się do nowej sytuacji życiowej. Wyjaśniamy m.in. kwestie medyczne - od przebiegu choroby po stany i reakcje emocjonalne pacjenta. Prowadzimy profesjonalne doradztwo zarówno dla pacjentów, jak i rodzin oraz bliskich w zakresie ich praw.
- Psychologowie FHO wspierają nie tylko rodziny i bliskich w przeżywaniu żałoby. Prowadzimy także konsultacje psychologiczne dla osób, których bliscy nie korzystali z opieki naszego hospicjum.
EKSPERCKOŚĆ PLUS DOŚWIADCZENIE
- Nasi eksperci należą do wielu uznanych organizacji, np. Światowej Organizacji Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych czy Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Fundacja jest regularnie reprezentowana na konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich.
- Prowadzimy kursy i szkolenia specjalistyczne z dziedziny medycyny paliatywnej. Adresujemy je do lekarzy i pielęgniarek.
- Od października 2017 r. współpracujemy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Wspólnie wdrożyliśmy pierwszy w Warszawie program kształcenia studentów kierunku lekarskiego w zakresie medycyny paliatywnej.
- Aktywnie uczestniczymy w projektach naukowych o charakterze badawczo-rozwojowym. Jednym z najważniejszych jest Klaster Leczenie Bólu, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Naszych wolontariuszy szkolimy wg autorskiego programu, opracowanego przez zespół lekarzy i psychologów FHO.
STRUKTURA PLUS
- Hospicjum prowadzone jest przez Fundację, co stwarza zdecydowanie większe możliwości rozwoju placówki niż w przypadku tradycyjnych zakładów opieki zdrowotnej. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego. Możemy pozyskiwać np. 1% podatku, rozmaite granty oraz uczestniczyć w trzeciosektorowych projektach. Spoczywają na nas także liczne obowiązki, m.in. rejestracyjne i sprawozdawcze.
- Jesteśmy największym hospicjum onkologicznym na Mazowszu i jedynym w Warszawie udzielającym opieki stacjonarnej i domowej.
- Rocznie opiekujemy się 1 000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym i 2 200 osobami w hospicjum domowym (dane za 2018 r.).
- Prowadzimy Poradnię Medycyny Paliatywnej, Poradnię Leczenia Bólu oraz Punkt Konsultacyjny „Medyczna marihuana”.
- Dużą wagę przykładamy do przestrzeni, w której przebywają nasi podopieczni. Sale są przytulne, ciepłe, kolorowe, pacjenci mogą usiąść w świetlicy przy prawdziwym kominku z dobrą książką wypożyczoną z fundacyjnej biblioteki. Latem życie przenosi się na patio, pełnego kwiatów, krzewów i radosnych ozdób.
ZARZĄDZANIE PLUS
- Pracę w FHO opieramy na zarządzanie projektowym. Delegujemy zespoły, wyznaczamy koordynatorów, terminy oraz wskaźniki skuteczności naszych działań.
- Fundacja podlega rocznemu budżetowaniu. Posiadamy własną politykę zakupową, dzięki czemu efektywnie planujemy wydatki i kontrolujemy koszty.
- Przygotowujemy raporty społeczne FHO, pokazujące, jak przebiega odpowiedzialny i zrównoważony rozwój naszej organizacji.
- Każdego roku poddajemy się zewnętrznym audytom finansowym i proceduralnym, a co 6 miesięcy składamy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawozdania ze zbiórek publicznych.
- Posiadamy wewnętrzną politykę jakości, która ujednolica wszystkie standardy pracy Fundacji.
WOLONTARIAT PLUS
- Prowadzimy szeroko rozbudowany wolontariat, z dedykowaną osobą do koordynacji tych działań.
- Działamy w trzech obszarach wolontariatu: oddziałowego, akcyjnego i kompetencyjnego
- Wolontariat zorganizowany jest wg własnych standardów, dostosowanych do specyfiki pracy wolontaryjnej w hospicjum.
- Realizujemy wieloetapowy proces selekcji wolontariuszy oddziałowych, w który zaangażowani są m.in. psychologowie FHO.
- Prowadzimy program Ambasador FHO, ucząc wolontariuszy reprezentowania Fundacji na zewnątrz.
KOMUNIKACJA PLUS
- Posiadamy kompleksową strategię komunikacji, precyzyjnie określającą, dokąd i jak chcemy dotrzeć, budując markę FHO, uwzględniamy przy tym czynniki ryzyka oraz miary efektywności naszych działań.
- Wszechstronnie wykorzystujemy narzędzia off- i online, m. in. kwartalnik Hospik, ulotki, billboardy, strona WWW, Facebook, newsletter.
- Prowadzimy rozbudowane działania komunikacyjne w oparciu o własne marki fundraisingowe, np. 18,60, Zamiast Kwiatów, Aukcja Dobra.
- Integrujemy lokalną społeczność poprzez projekty edukacyjno-wizerunkowo-fundraisingowe, np. Pola Nadziei czy doroczny Piknik Rodzinny „Odczarowanie hospicjum”, gdzie w drugą sobotę czerwca naszym ogrodzie gościmy ponad 1 500 osób.
- Współpracujemy z mediami o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, w tym z telewizją, radiem, prasą i portalami internetowymi, prowadzimy także działania z e-influencerami.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fho.org.pl oraz na fanpage na Facebooku facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje o hospicjum i zobaczą, jak wielu dodatkowych działań się podejmujemy.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
(Organizacja Pożytku Publicznego)
ul. Pileckiego 105, 02-781 Warszawa
t/f: 22 643 57 08, 22 643 57 09
fho.org.pl
fho@fho.org.pl
www.facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne
NIP 521-032-98-61
REGON 001411060
KRS 0000128039
osoba kontaktowa: Maja Wiśniewska, maja.wisniewska@fho.org.pl, 734 412 092
- Obszar działalności:Zdrowie
- Obszar działania:cała Polska
- KRS:0000128039
- Konto:68 1240 5963 1111 0000 4799 9077
- Adres:UL.Pileckiego 105, 02-781 Warszawa
- WWW:http://www.fho.org.pl/
- E-mail:fho@fho.org.pl
- Telefon:+48 (22) 643 57 08 /
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Hospicjum Onkologiczne Św. Krzysztofa” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi
Pomoc Techniczna
- 534 30 50 40
- pn-pt 9:00 – 16:00
- pomoc@pitax.pl
Krajowa Informacja Skarbowa
- 22 330 0 330
- pn-pt 8:00 – 18:00