Zeznanie podatkowe wypełnione na tej stronie
zostanie przesłane przez system e-deklaracje do wskazanego urzędu skarbowego.
Pobliskie urzędy skarbowe:
Drugi Urząd Skarbowy w Opolu
Urzędy według województw:
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie
Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu
Zeznanie podatkowe wypełnione na tej stronie zostanie przesłane przez system e-deklaracje do wskazanego urzędu skarbowego.
Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu
Dane kontaktowe
Tadeusza Rejtana 3B, 45-331 Opole
www.opolskie.kas.gov.pl/pierwszy-urzad-skarbowy-w-opolu
Godziny urzędowania
Poniedziałek: | 7:30 - 18:00 |
Wtorek: | 7:30 - 15:30 |
Środa: | 7:30 - 15:30 |
Czwartek: |
7:30 - 15:30 |
Piątek: |
7:30 - 15:30 |
Numery rachunków
Inne dochody: 55101000712223160938000000
KP, PCC, SD: 58101000550201609000070000
Pozostałe należności: 60101000550201609001000000
Kod urzędu: 1609
Informacje na tej stronie zostały zebrane z oficjalnych źródeł. Dokładamy starań, aby były one aktualne, jednak nie możemy zagwarantować ich poprawności. W razie znalezienia informacji niezgodnej ze stanem faktycznym, prosimy o zgłoszenie nieprawidłowości.
Umów wizytę w Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu
Zasięg terytorialny
Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu obsługuje mieszkanców z terenu:
miasto na prawach powiatu – Opole w części obejmującej dzielnice: Bierkowice, Nowa Wieś Królewska, Gosławice, Grudzice, Zakrzów, Groszowice, Grotowice, Wójtowa Wieś – Szczepanowice, Wróblin, Półwieś, Pasieka oraz Wyspę Bolko, część miasta pomiędzy dzielnicami Nowa Wieś Królewska, Gosławice, Grudzice, Zakrzów, Pasieka od wschodniego brzegu Odry do wschodniej granicy miasta jak również część miasta pomiędzy dzielnicami Grudzice, Groszowice do południowej granicy miasta.
Ulice graniczne są objęte terytorialnym zasięgiem działania Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu.
Jak dojechać?
Godziny pracy Urzędu
pon.: 7:30 - 18:00
wt. – pt.: 7:30 - 15:30
Kierownictwo jednostki
Bożena Reclik – Naczelnik
Irena Nowotny – I Zastępca Naczelnika
Elżbieta Hełm – III Zastępca Naczelnika
Terytorium działania Urzędu
Dzielnice Opola: Wyspa Bolko, Pasieka, Półwieś, Wróblin, Wójtowa Wieś – Szczepanowice, Grotowice, Groszowice, Zakrzów, Grudzice, Gosławice, Nowa Wieś Królewska, Bierkowice.
Części miasta znajdujące się między dzielnicami Groszowice, Grudzice ciągnące się do płd. granic miasta.
Części miasta ciągnące się między dzielnicami Pasieka, Zakrzów, Grudzice, Gosławice, Nowa Wieś Królewska – od wsch. granicy Opola do wsch. wybrzeża rzeki Odry.
Do terytorium działania Urzędu zaliczone zostały także ulice graniczne.
Ranking Urzędu
Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu jako należący do grupy największych urzędów skarbowych w RP znalazł się wśród 77 tego rodzaju jednostek w najnowszym rankingu gazety Rzeczpospolita. W rezultacie przeprowadzonej analizy danych ilościowych związanych ze świadczonymi podatnikom usług Urząd znalazł się na odległej 75 pozycji zestawienia z zaledwie 249,38 pkt na koncie. Lokalni podatnicy powinni więc wziąć pod uwagę możliwość pewnych niedogodności w swoich stosunkach z fiskusem.
Ważną kategorią „przyjazności” podatnikowi był między innymi czas w jakim otrzyma on w danym Urzędzie dokument potwierdzający niezaistnienie zaległości podatkowych. W najlepszych z urzędów tego typu zaświadczenie wydawane jest natychmiast. Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu potrzebuje na przygotowanie owego dokumentu 1,57 dnia i należy to wprost zaznaczyć – jest to jeden z gorszych wyników, jeśli idzie o duże urzędy skarbowe w naszym kraju. Ocena jaką otrzymał w zestawieniu za ten aspekt swojej pracy Urząd – jedynie 84,30 pkt na 100 – oddaje zaistniałą dysproporcję.
Następny element rankingu – niezwykle istotny ze względu na interesy podatnika – czyli ocena czasu jakiego potrzebuje urząd skarbowy na dokończenie postępowania podatkowego (wszczętego przez podatnika) również okazał się niepochlebny w przypadku Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Urzędnicy z Opola średnio wymagają na przeprowadzenie takiej procedury 41,90 dnia – rezultat zdecydowanie poniżej średniej w tej grupie urzędów.
Kategorią, w której omawiany Urząd wypadł zdecydowanie dobrze jest stosunek dobrowolnych płatności fiskalnych do tych wymagających przymusu administracyjnego. W Opolu wynosi on aż 99,01% – to wynik przekraczający średnią krajową.
Nie najgorzej prezentuje się Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu pod względem cyfryzacji obsługi podatkowej. Z danych zaprezentowanych w rankingu wynika, że w roku 2015 64,49% dokumentów przyjęto w Urzędzie w postaci cyfrowej a w roku 2016 było to już 72,46%. Mamy więc do czynienia z solidnym wzrostem na poziomie 7,97%.