Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Głównym naszym celem jest popularyzacja sportu, kolarstwa tandemowego wśród osób niewidomych i słabowidzących, jako doskonałej formy rehabilitacji – integracji i rozwoju osobistego.
Podstawową działalnością klubu jest propagowanie kolarstwa poprzez organizowanie zajęć sportowych szkoleń oraz udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych Organizujemy także imprezy o charakterze turystycznym – rajdy na trasach krajowych i zagranicznych.
Jesteśmy organizatorem corocznych zgrupowań szkoleniowych gdzie podnosimy kwalifikacje i umiejętności sportowe, które następnie weryfikujemy w startach krajowych i zagranicznych. Organizujemy najstarszy wyścig tandemowy w Polsce
Istniejący od 1998r. wieloetapowy wyścig kolarski Hetman Tandem Cup z udziałem osób niewidomych i słabo – widzących to aktualnie najstarsza tego typu impreza w naszym kraju i w Europie o charakterze międzynarodowym.
Od początku istnienia klubu nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w zawodach krajowych w szosowym kolarstwie tandemowym
Na forum międzynarodowym zawodnicy z Kolarskiego Klubu Tandemowego „Hetman” odnoszą znaczące sukcesy w kilku minionych latach w konkurencji żeńskiej i męskiej.
Klub organizuje także imprezy turystyczne – rajdy.
W czasie takiej imprezy, uczestnicy przejeżdżają z miejsca na miejsce, po określonej trasie w dowolnym tempie. Celem nie jest wynik sportowy a poznawanie w czasie przejazdu na tandemach trasy, krajobrazów, zabytków, dóbr kultury i wysiłek sportowy.
Od początku lat dwutysięcznych klub cyklicznie organizuje, co najmniej jeden rajd rocznie na trasach międzynarodowych lub krajowych w zależności od posiadanych na ten cel środków.
Wszystkie środki, które zechcecie Państwo przekazać nam w ramach 1 % z Państwa podatku, przeznaczymy w całości realizację wyżej wymienionych zadań i celów.
Za całą Państwa hojność serdecznie dziękujemy !
Misja:
Popularyzacja kultury fizycznej i sportu wśród osób z dysfunkcą wzroku.
Kolarstwo dla niepełnosprawnych wzrokowo to jedna z nowszych dyscyplin sportowych. Wyścigi kolarzy tandemowych w Europie zaczęto organizować dopiero w latach 80-tych ubiegłego wieku, a pierwsze poważne międzynarodowe zawody odbyły się w 1984 r. Przypomnieć należy, iż wyścigi tandemów na torze wśród osób pełnosprawnych były dyscypliną olimpijską od początku istnienia kolarstwa torowego na olimpiadach. Zaniechano ich w latach 90-tych kiedy uznano je za zbyt ryzykowne dla zawodników, bowiem prędkości rozwijane zaczęły przekraczać możliwości wytrzymałościowe sprzętu. W 1988 r. na paraolimpiadzie w Seulu po raz pierwszy rozegrano szosowe wyścigi tandemowe z udziałem osób niewidomych i słabo widzących. Natomiast wyścigi na torze trafiły dopiero do programu amerykańskiej paraolimpiady w Atlancie w 1996 roku, po dokonaniu technicznych udoskonaleń sprzętu.
Prekursorem polskiego kolarstwa tandemowego jest Ryszard Kożuch z Poznania. Uprawia kolarstwo od ponad 20 lat. Początkowo w wyścigach startował głównie za granicą, bo w Polsce nikt ich wówczas nie organizował. Pierwsze Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w 1997 r. w Bielinach k. Kielc. W tych zawodach wystartowało 19 załóg z całej Polski, w tym 3 załogi z Klubu Hetman z Lublina, wówczas utworzona została sekcja kolarstwa tandemowego w ramach klubu sportowego niewidomych, słabo widzących Hetman. W I Mistrzostwach Polski w Bielinach w obu konkurencjach w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas zwyciężyła załoga Robert Boguszewski z przewodnikiem Michałem Wit-Rusieckim, reprezentujący KS Hetman z Lublina. Sekcja kolarstwa tandemowego w Klubie niewidomych, słabo widzących Hetman w Lublinie w pierwszych swoich latach istnienia była największą sekcją w Polsce, w II Mistrzostwach Polski zorganizowanych w Jastkowie k. Lublina wystartowało aż 8 załóg reprezentujących sekcje kolarską KS Hetman.
W Mistrzostwach Polski w Jastkowie wygrała także z załoga Robert Boguszewski z przewodnikiem Michałem Wit-Rusieckim, lecz reprezentując już inny lubelski klub. Ta lubelska załoga wygrywała wszystkie wyścigi tandemów w Polsce przez następne 3 lata! Pierwszą porażkę Robert Boguszewski odniósł dopiero na MP w 2000 r., rozegranych w Strykowie k. Łodzi w wyścigu na czas ulegając kolegom z Lublina – Andrzejowi Góździowi z przewodnikiem Piotrem Sugierem. Notabene Piotr Sugier w następnych kilku latach startował z Robertem Boguszewskim jako reprezentanci Olsztyńskiego Klubu odnosząc dalsze sukcesy. Członkowie sekcji kolarskiej KS Hetman byli czołowymi zawodnikami w Polsce i już od 1998 r. najlepsi z nich reprezentowali kolarstwo tandemowe w zawodach międzynarodowych. Sekcja kolarska w Lublinie dla niewidomych słabo widzących Hetman pod kierownictwem prezesa Klubu Andrzeja Góźdź rozwijała się dynamicznie przyciągając do swych szeregów wiele osób młodych, którzy uprawiając kolarstwo rozwijali swe zainteresowania sportowe w trakcie nauki i często po jej zakończeniu. Do 2005 roku przewinęło się przez kolarska sekcję KS Hetman 24 załogi, w tym 4 załogi mieszane i damskie.
W 2006 r. z przyczyn organizacyjnych i technicznych kolarska sekcja KS Hetman wyodrębniła się w samodzielny klub. W październiku 2006 r. odbyło się zebranie założycielskie grupy inicjatywnej Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman, który w listopadzie został zarejestrowany przez Prezydenta Miasta Lublina jako samodzielny klub sportowy.
Dzisiaj w całej Polsce istnieje 13 kolarskich sekcji w klubach, a Kolarski Klub Tandemowy Hetman jest jednym z trzech Klubów zajmujących się tylko kolarstwem tandemowym. Klub nasz przejął działalność w ramach dyscypliny działalność kolarstwo tandemowe z terenu całej Lubelszczyzny, zrzesza aktualnie około 40 członków, którzy uprawiają kolarstwo tandemowe zarówno w wersji sportowej jak i turystycznej. Klub oprócz regularnych treningów organizuje także imprezy. W ramach imprez o charakterze sportowym organizujemy obozy szkoleniowe, rajdy po Polsce i za granica oraz tradycyjny wyścig kolarski O Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Wyścig ten jest najstarszą wieloetapową imprezą w naszym kraju, w którym bierze udział corocznie 20-30 załóg z kraju i za granicy. Rozgrywany jest on tradycyjnie po drogach Lubelszczyzny w dniach 30 kwietnia – 3 maja.
W latach 2000-2009 członkowie sekcji kolarskiej KS Hetman, a następnie kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman byli współorganizatorami rajdu kolarskiego Eurotour, który był imprezą międzynarodową. W ramach tej imprezy uczestnicy pochodzący z różnych krajów przejeżdżali na rowerach na trasie np. z Brukseli do Polski do Lublina (2002r.) , Z Lipska do Aten ( 2003), z Bydgoszczy do Rzymu (2004) , z Lublina na Krym (2006 r.) lub Lwów- Rumunia-Mołdawia- Kamieniec-Podolski (2007r.) W czasie tych rajdów oprócz sportowego dużego wysiłku uczestnicy zapoznają się z lokalną kulturą, zwiedzając zabytki i spotykając się z przedstawicielami administracji i miejscowej ludności. W ostatnich latach z powodu problemów finansowych impreza zwana Eurotourem została zawieszona, lecz mamy nadzieję na powrót jej do kalendarza nadchodzących lat najbliższych. W ostatnich latach sportowa praca członków KKT Hetman doprowadziła do sukcesów na forum krajowym.
Dwie najlepsze nasze pary w 2011 roku zdobyły tytuły Mistrzostw Polski w konkurencji kobiet Iwona Podkościelna z Aleksandrą Wnuczek wygrały wszystkie cztery konkurencje tych zawodów oraz w konkurencji mężczyzn Marcin Polak z Michałem Ładoszem czterokrotnie stanęli na najwyższym podium zawodów na Mistrzostwach Polski.
Przy organizacji imprez jak i bieżących prac treningowo-rehabilitacyjno-rekreacyjnych wielokrotnie korzystano z pomocy wolontariuszy oraz sponsorów. Działalność naszą w znacznej części opieramy na dotacjach celowych z Ministerstwa Sportu, organów administracji lokalnej i samorządowej, a także od sponsorów, których wkład rzeczowy lub finansowy mocno uzupełnia i wspiera naszą działalność. Zapraszając do dalszej współpracy i wspierania, wszystkim sponsorom i osobom życzliwym chcemy przekazać wyrazy szacunku, uznania i podziękowania.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „KOLARSKI KLUB TANDEMOWY HETMAN” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi