Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Celem statutowym Fundacji jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym i niedowidzącym psów - przewodników rasy labrador retriever
Cele statutowe, szkolenie psów przewodników.
Fundacja Labrador Pies Przewodnik działa od 2003r Siedziba mieści sie w Poznaniu, obaszrem działania jest teren Reczpospolitej Polskiej. Od 2004r. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. Organem rejestrowym jest Sąd Rejonowy Poznan Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu - Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego , numer rejestracyjny Fundacji w Krajowym rejestrze Sądowym - Rejestrze Stowarzyszeń i Fundacji 0000153064. Celem statutowym Fundacji jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym i niedowidzącym psów - przewodników rasy labrador retriever.
Od chwili powstania Fundacja wyszkoliła i porzekazała całkowicie nieodpłatnie 52 psy przewodniki.
Fundacja Labrador Pies Przewodnik jako jedyna z czterech polskich organizacji szkolących psy przewodniki dla osób niewidmoych jest od 2008 r. członkiem International Guide Dog Federation (IGDF) czyli Światowej Federacji Szkół Psów Przewodników skupiającej szkoły psów przewodników z całego świata. Przynaleźnośc do tej prestiżowej organizacji nakłada na Fundację obowiązek stosowania i wdrażania w życie ogólnoświatowych standardów szkolenia. Z racji członkstwa w IGDF Fundacja co pięć lat poddawana jest audytom. Potwierdzeniem stosowania świadowych standardów i pozytywnego wyniku audytu jest certyfikat.
Poza szkoleniem psów Fundacja zajmuje się również propagowaniem idei psa przewodnika oraz wolontariatu.
Jej przedstawiciele uczestniczą w spotkaniach i eventach poświęconych psom przewodnikom, spotykają się w szkołąch z dziećmi i młodzieżąPrzed nowelizacją ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych przyznającej uprawnienia dla osób korzystających z pomocy psów asystujących Fundacja była inicjatorem akcji "Tu można wejść z psem przewodnikiem" adresowanej do właścicieli sklepów restaiuracji i innych miejsc publicznych. Przedstawiciele Fundacji uczestniczyli także w pracach nad zmianą wspomnianej ustawy.
Rozpoczynając działalnośc Fundacja zapoczątkowała nowy, nieznany w Polsce rodzaj wolontariatu polegający na powierzeniu wolontariuszm określanym jako rodziny zastępcze opieki nad szczenietami - przyszłymi psami przewodnikami. Opieka ta jest sprawowana przez czas nie krótszy niż 12 miesięcy, ale nie dłuższy niż 14 miesięcy. Rolą rodziny zastępczej jest szeroko rozumiana socjalizacja szczenięcia i młodek psa. W czasie pobytu w rodzinie wolontariusza pies uczy sie przede wszystkim funkcjonowania w dużym mieście. Oswaja się z ruchem ulicznym, ze środkami komunikacji publicznej, dużymi skupiskami ludzi. Wolontariusze uczą szczenię jazdy w samochodzie, zachowania się w sklepie czy restauracji. Pod okiem doświadczonych instruktorów i tenerów pieski ćwiczą podstawowe zadsady posłuszeństwa.
Po zakończeniu etapu życia w rodzinie wolontariuszy pieski trafiają do instruktorów na szkolenie specjalistyczne. Szkolenie to trwa od 6 do 8 miesięcy i kończy się egzaminem, który zdaje psies wraz ze swoim opiekunem. Egzamin trwa około półtorej godziny i składa sie z trzech części. W pierwszej cześci instruktor z zasłoniętymi oczami oraz pies poruszają się po tak zwanej stałej trasie obejmującej przejście po schodach, jazdę tramwajem, wejście do sklepu, banku, oznaczenie przejść dla pieszych, wskazanie drzwi czy ławki na przystanku. Druga część to przejście po nieznanej trasie zgodnie ze wskazówkami egzaminatora, trzecia część obejmuje egzamin z posłuszeństwa. Po pomyślnie zdanym egzaminie pies trawia do wybranej dla niego osoby, z którą pracuje do ukończenia 8 roku życia , nie dłużej jednak niż do ukończenia 10 roku zycia.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Labrador” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi